Рууни се сбогува с "трите лъва"

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Рууни се сбогува с "трите лъва"

Уейн Рууни изигра 120-ия си и последен мач за националния отбор на Англия. Нападателят влезе като резерва при победата с 3:0 над САЩ. Голмайстор щ1 в историята на родината си с 54 попадения не успя да се разпише.

Публиката на "Уембли" непрекъснато аплодираше 33-годишния Уейн Рууни. Джеси Лингард, Трент Александър-Арнолд и дебютиралият Калъм Уилсън отбелязаха головете за победителите.

Статистиката показва, че това е най-неопитната единайсеторка на Англия от 37 години. Калъм Уилсън и Люис Дънк записаха първи участия, а всички титуляри имаха общо 94 мача за Трите лъва - по-малко от срещите на Рууни.

Германия срази Русия с 3:0 в контрола, играна в Лайпциг. Льорой Сане вкара първия си гол за Бундестима, а до почивката Никлас Зюле и Серж Гнабри също се разписаха. През втората част домакините пропуснаха да стигнат до още по-изразителен успех.

Вратарят Дарън Рандолф спаси Ирландия от домакинска загуба в приятелската среща със Северна Ирландия. Двубоят на "Авива Стейдиъм" в Дъблин завърши 0:0. Интересните моменти почти липсваха, но гостите бяха по-близо до победата.