Роналдо с гол и асистенция срещу Фозинензе при победа на Юве

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Роналдо с гол и асистенция срещу Фозинензе при победа на Юве

Шампионът Ювентус победи с 3:0 гостуващия Фрозиноне в първа среща от 24-ия кръг на футболното първенство на Италия и вече има преднина от 14 точки на върха в класирането пред втория Наполи, който в неделя е домакин на Торино.

Домакините поведоха с 2:0 още в 17-ата минута след ранни голове на Пауло Дибала и Леонардо Бонучи. За Дибала това попадение е първо в Серия А от 3 ноември миналата година.

Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо се отличи с гол и асистенция. Той подаде за първото попадение в мача, а след това направи 3:0 в 63-ата минута след пас на Марио Маджукич. Португалецът беше смесен от Федерико Бернардески минута, след като се разписа.

Роналдо вече има 19 гола за Ювентус в Серия А.

Отборът на Фрозиноне остана на предпоследното място в класирането с 16 точки актив от началото на сезона.

Ювентус гостува на испанския Атлетико Мадрид) в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига на 20 февруари.