Рома с неочаквана издънка на "Олимпико"

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Рома с неочаквана издънка на "Олимпико"

Мохамед Салах удари три греди преди в крайна сметка да вкара гол за равенството на Рома 1:1 срещу Болоня в последен мач от 32-ия кръг на италианското първенство по футбол. Грешката на "вълците" ги отказа окончателно от битката за титлата, но те остават трети и на позиция за квота от Шампионската лига.

Салах удари гредата след удар с глава в началото на мача, а добавката на Стефан Ел Шаарави се оказа излишна след съдийски сигнал за засада. Египтянинът нямаше късмет и в 23-та минута, когато се откъсна сам срещу вратата и удари за втори път греда, след което вратарят на Болоня спаси втория удар на нападателя.

Лука Розетини направи вечерта за играчите на Рома още по-лоша с гол за 1:0 в полза на гостите в 25-та минута, а Салах удари за трети път гредата в началото на второто полувреме на срещата. Лучано Спалети пусна Франческо Тоти в игра през втората част и това вдъхнови играчите на Рома, които стигнаха до изравнителен гол в 50-та минута.

39-годишният ветеран подаде на Салах и египтянинът стреля технично покрай вратаря на гостите за крайното 1:1. Рома доминираше до края на мача, но домакините не успяха да вкарат нов гол. Така те останаха на шест точки от втория в класирането Наполи и на 12 от лидера Ювентус.