Ройс донесе победата на Дортмунд срещу Херта в последната минута

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ройс донесе победата на Дортмунд срещу Херта в последната минута

Марко Ройс вкара в добавеното време за победа на Борусия Дортмунд с 3:2 срещу Херта Берлин, с което "жълто-черните" се изкачиха еднолично на върха в класирането на германското футболно първенство. Байерн Мюнхен е с три точки пасив преди двубоя на баварците от 26-ия кръг на Бундеслигата срещу Майнц на "Алианц Арена" в неделя.

Ройс получи подаване от Джейдън Санчо във втората минута на добавеното време и вкара топката във вратата на Херта за крайното 3:2. Домакините пък завършиха мача с девет души, след като първо Джордан Торунарига бе изгонен в

85-та минута заради нарушение срещу откъсващ се зад него футболист на Борусия, а Ведад Ибишевич получи директен червен картон в петата минута на добавеното време, след като уцели умишлено вратаря Роман Бюрки с топка в главата.

Херта може да съжалява, защото столичаните повеждаха на два пъти в резултата с голове на Саломон Калу (4' и 35' от дузпа), но Борусия успя бързо да върне попаденията чрез Томас Дилейли (14') и Дан Загаду (47').

Загубата остави Херта на десето място в класирането.