Реал взе градското дерби с Атлетико

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Реал взе градското дерби с Атлетико

Реал Мадрид се намеси в битката за титлата в Испания след ценна победа с 3:1 в градското дерби с Атлетико.

"Кралете" продължиха добрата серия и след равенството 1:1 в първия мач срещу Барселона за Купата на Краля през седмицата, тимът измъкна ключов успех с 3:1 на стадиона на Атлетико - Ванда Метрополитано.
Победата изкачи Реал на второто място, където преди този кръг беше Атлетико. Реал има 45 точки, една повече от Атлетико и 5 по-малко от лидера Барселона, който има мач по-малко.

Реал поведе в 13-а минута с ефектен гол на Каземиро със странична ножица след центриране от корнер.

Атлетико изравни в 25-а минута след гол на звездата Антоан Гризман, който бе изведен на чиста позиция и технично пусна топката между краката на вратаря Тибо Куртоа.

Три минути преди почивката Серхио Рамос реализира дузпа и върна аванса на Реал. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Винисиус Жуниор.

Влезлият като резерва Гарет Бейл оформи крайното 3:1 за Реал след отлична контраатака в 74-а минута.

Атлетико завърши мача в намален състав след втори жълт картон на ганаеца Томас.