Португалия и Украйна почти подпечатаха визите си за Евро 2020

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Португалия и Украйна почти подпечатаха визите си за Евро 2020

Отборите на Португалия и Украйна са все по-близо до класиране за европейското първенство по футбол, след като записаха нови домакински победи.

В Лисабон "мореплавателите" се наложиха с 3:0 над Люксембург. Бернардо Силва даде аванс на домакините в 16-ата минута с удар на празна вратата.

Играчите на Фернандо Сантош имаха тотално надмощие и правеха пропуск след пропуск пред вратата на Люксембург. Това продължи чак до 65-ата минута, в която Кристиано Роналдо с ювелирно изпълнение прехвърля стража на гостите за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Гонсало Гедеш минута преди края.

С победата Португалия събра 11 точки от 5 мача, като заема второ място и има преднина от четири пред третия Сърбия.

Лидерът в класирането Украйна пък ще се нуждае от само още една точка, за да се класира за континенталния шампионат. У дома украинците се наложиха с 2:0 над Литва и вече имат 16 точки от 6 мача.

Головете за Украйна вкара Руслан Малиновски, който бе прониза вратата на Витаутас Черниаускас в 29-ата и 58-мата минута.

Поражението остави Литва на последното пето място в групата с 1 точки, на 3 зад четвъртия Люксембург.