Обновената Германия завърши наравно със Сърбия

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Обновената Германия завърши наравно със Сърбия

Обновеният състав на Германия завърши наравно 1:1 в контролна среща със Сърбия, която беше играна във Волфсбург. Резервата Леон Горецка реализира изравнителното попадение за четирикратния световен шампион в 69-ата минута, след като младият талант Лука Йович беше извел гостите напред в резултата с удар с глава в 12-ата минута.

Сърбия завърши двубоя в намален състав заради червен картон в добавеното време на Милан Павков.

Домакините играха посредствено през първата част, но след почивката пропуснаха няколко добри шанса за гол и бяха разколебани от силните изяви на вратаря Марко Дмитрович.
Левият бек Лукас Клостерман направи своя дебют с екипа на Бундестима, докато Никлас Зюле и Джонатън Тах формираха нова двойка в центъра на защитата.

В 12-ата минута водените от Младен Кръстаич сърби поведоха след изпълнение на корнер, грешка в защитата на домакините и удар с глава на Йович, който носи екипа на Айнтрахт Франкфурт.

Сърбия предимно се бранеше, а германците владееха повече топката, но не достигнаха до голови положения преди почивката.
В 37-ата минута Адем Лаяич пропусна да реализира второ попадение във вратата на четирикратните световни шампиони.

През второто полувреме Лерой Сане, Илкай Гюндоган и Марко Ройс пропуснаха да изравнят резултата. В 69-ата минута сърбите загубиха топката в собствената половина и Ройс асистира за заслужения гол на Горецка.
След това на два пъти Сане пропусна да осигури успеха в полза на домакините.

Нападателят на Манчестър Сити имаше късмет да се размине без сериозна, контузия, след като беше настъпен по глезена от Павков в последните минути на срещата. Сръбският национал получи червен картон за нарушението си срещу Сане.

В неделя германците започват участието си в квалификациите за класиране на Евро 2020 с мач срещу Холандия в Амстердам.