Неймар с два гола при разгромна победа на ПСЖ

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Неймар с два гола при разгромна победа на ПСЖ

Пари Сен Жермен оглави класирането във френската Лига 1 след разгромна победа с 6:2 над Тулуза.

Парижани имат пълен актив от 9 точки след първите три кръга и по-добра голова разлика от Монако и Сент Етиен, които също имат по 9 точки.

Изненадващо Тулуза поведе на "Парк де Пренс" след гол на Макс Градел в 18-ата минута. Най-скъпият футболист в света Неймар изравни в 31-ата, а четири минути по-късно Адриен Рабио даде аванс ПСЖ в резултата.

След почивката домакините се забавляваха и с лекота създаваха голови положения, макар че играха с човек по-малко от 69-ата минута, когато червен картон получи Марко Верати.

Единсон Кавани пропусна чисто положение в 73-ата минута, но две по-късно се реваншира, отбелязвайки за 3:1 от дузпа.

Кристофер Жюлиен върна един гол за Тулуза (78), но до края на мача Хавиер Пасторе (82), Лейвин Кюрзава (84) и втори гол на Неймар (90+2) дооформиха разгрома 6:2.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ТУЛУЗА 6:2
0:1 Макс Градел (18)
1:1 Неймар (31)
2:1 Адриен Рабио (35)
3:1 Единсон Кавани (73)
3:2 Кристофер Жюлиен (78)
4:2 Хавиер Пасторе (82)
5:2 Лейвин Кюрзава (84)