Миши Батшуай осигури победата на Борусия (Дортмунд) над Хановер

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Миши Батшуай осигури победата на Борусия (Дортмунд) над Хановер

Миши Батшуай отново показа високата си класа и с единствения си гол осигури победата на Борусия (Дортмунд) с 1:0 над Хановер в среща от Бундеслигата. Жълто-черните отпаднаха нещастно в турнира Лига Европа, а с днешната победа в 27-ия кръг те събраха 48 точки, на една от 2-ия Шалке'04.

Батшуай се разписа в 24-ата минута с удар с гръб към вратата, след като Андре Шюрле центрира от корнер. Това е шесто попадение за белгийския нападател след преминаването му от Челси в Дортмунд в последния ден на зимния трансферен период.

Батшуай тресна и гредата в 1-ата минута на мача, а Максимилиан Филип направи същото малко по-късно в този мач. Двете събития в мача показаха, че отборът бавно намира себе си след елиминирането от Залцбург. А в началото на второто полувреле и още един техен гол беше отменен заради засада.

След това поражение Хановер'96 остана на 13-о място в класирането след четвъртата си поредна загуба. По-късно днес Кьолн приема Байер (Леверкузен). Дербито на кръга е Ред Бул Лайпциг- Байерн, също днес.