Меси с магичен хеттрик при победата на Барса срещу Селта (Видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Меси с магичен хеттрик при победата на Барса срещу Селта (Видео)

Лионел Меси реализира три гола при победата за Барселона с 4:1 у дома срещу Селта Виго в двубой от 13-ия кръг в испанското първенство. Аржентинецът се разписа от дузпа и два пъти от пряк свободни удари за успеха на шампионите над галисийците на стадион "Камп Ноу".

Селта започна силно срещата, но Аидо игра с ръка в наказателното поле и Меси даде аванс за каталунците от бялата точка в 23-ата минута.

Тимът от Виго изравни чрез перфектен свободен удар на Лукас Оласа в 42-ата минута, но Меси отново даде преднина за "синьо-червените" от фаул точно преди почивката.

В 48-ата минута аржентинският футболист оформи хеттрика си в мача след ново прецизно изпълнение на свободен удар. Серхио Бускетс фиксира крайното 4:1 в 85-ата минута.

Барселона има актив от 25 точки на първо място в класирането. Реал Мадрид също е с 25 точки след разгрома с 4:0 като гост срещу Ейбар.

Селта заема 18-та позиция в Примера дивисион със само 9 спечелени точки.

По-късно днес е дербито на Андалусия между Бетис и Селта, а Атлетико Мадрид приема Еспаньол.