Марсилия и Монако с реми

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Марсилия и Монако с реми

Олимпик Марсилия завърши наравно 1:1 у дома с Монако в дербито от 20-ия кръг във френския шампионат.

Марсилци поведоха в резултата в 13-ата минута след далечен удар на Максим Лопес и неумела намеса на вратаря Диего Беналио.

Монегаските, които можеха да разчитат на новото си попълнение Сеск Фабрегас, изравниха седем минути преди почивката с точен диагонален удар на Юри Тилеманс.

След почивката се редуваха положения и пред двете врати. Удар на Александър Головин срещна гредата на вратата на Олимпик.

В 70-ата минута попадение на Флориан Тувен от домакините беше отменено след консултация с видео асистент съдията, а нападателите на двата тима могат да съжаляват, че не реализираха повече голове.

Запалянковците на Олимпик Марсилия отново освиркаха футболистите на любимия си отбор, които нямат победа в седем поредни двубоя във всички турнири. Марсилци са на девето място в Лига 1 с актив от 28 точки, като загубиха шансове да се класират за Шампионската лига.

Монако остава в зоната на изпадащите със само 14 спечелени точки.

В други срещи от кръга Страсбург победи победи с 2:1 на терена на Тулуза, а Рен спечели гостуването си на Нант с 1:0. Дижон и Монпелие направиха равенство 1:1.