Марез и Сане донесоха победата на Сити срещу Уотфорд (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Марез и Сане донесоха победата на Сити срещу Уотфорд (видео)

Шампионът Манчестър Сити вече има преднина от 5 точки на върха в класирането на футболното първенство на Англия, след като победи като гост Уотфорд с 2:1 в среща от 15-ия кръг.

Това е седми пореден успех за "гражданите" във Висшата лига.

Лерой Сане в 41-ата и Рияд Марез в 51-ата минута бяха точни за тима на Хосеп Гуардиола.

Пет минути преди края Абдулай Дукуре се разписа за домакините.

Манчестър Сити води в класирането с 41 точки пред втория Ливърпул, който по-късно днес гостува на Бърнли.

Борнемут победи гостуващия Хъдърсфийлд с 2:1 и се изкачи на шесто място в подреждането с 23 точки.

Попаденията за Борнемут отбелязаха Калъм Уилсън и Райън Фрейзър съответно в 5-ата и 22-ата минута, докато за гостите от Хъдърсфийлд се разписа Терънс Конголо в 38-ата.

Брайтън спечели с 3:1 срещу Кристъл Палас, въпреки че игра повече от час с човек по-малко на терена, и вече е на 10-о място в класирането.

Още в 28-ата минута Шейн Дъфи получи червен картон. Домакините отбелязаха и трите гола още до почивката. В 24-ата минута Глен Мъри откри след точно изпълнена дузпа.

Леон Балогун удвои преднината на Брайтън, а в последните секунди се разписа и Флорин Андоне.

До края на мача гостите успяха да стигнат само до почетен гол, отбелязан от дузпа от Лука Миливойевич.

Брайтън вече е 10-и с 21 точки, докато Кристъл Палас е на 15-а позиция с 12.

Уест Хям победи Кардиф Сити с 3:1 след два гола на Лукас Перес в началото на второто полувреме.

Михаил Антонио в 61-ата минута покачи на 3:0, а гостите стигнаха само до почетно попадение в добавеното време чрез Джош Мърфи.

Уест Хям е на 12-о място във Висшата лига с 18 точки, а Кардиф е 15-и с 11 точки.