Ман Сити не прости на Бърнли, Тотнъм с минимален успех над Уест Хям

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ман Сити не прости на Бърнли, Тотнъм с минимален успех над Уест Хям

Манчестър Сити размаза с 5:0 Бърнли и се върна на върха в класирането във висшата лига с 23 точки от 9 мача. Челси е на 2-ата позиция с 21, а Тотнъм се изравни с тях след успеха над Уест Хям с 1:0.

В 17-ата минута Серхио Агуеро откри резултата, след като се разписа отблизо при чудесна комбинация на Лерой Сане и Давид Силва. С това попадение Агуеро вкара седем пъти в седем мача срещу този тим. Още до почивката домакините можеха да вкарат за 2:0, но бившият им съотборник Джо Харт спаси с една ръка удар с глава на Давид Силва. Агуеро пък пропусна малко по-късно.

Бърнли направиха истински подарък в 54-ата минута, когато Бернардо Силва вкара. Лерой Сане протестира за дузпа срещу него, защитата на гостите спря, очаквайки да бъде дадена такава. Давид Силва подаде на непокрития Бернардо, за когото нямаше проблем да вкара.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола пусна в игра Кевин Де Бройне, който не беше играл от началото на сезона заради контузия на коляното и появяването му на терена вдигна трибуните за аплаузи.

Фернандиньо се разписа за 3:0 само две минути след втория гол, а Риад Марез се разписа с техничен удар в горния ъгъл за 4:0. Сане най-после беше точен за 5:0 в последната минута.

С гол на Ерик Ламела в 44-ата минута Тотнъм продължава похода към върха, макар в края на мача домакините от Уест Хям можеха да им отнемат победата. Пропуск на Марко Арнаутович обаче ги остави с празни ръце и на 15-о място със 7 точки. Лошата новина за Чуковете е тежката контузия, която получи Андрий Ярмоленко пет минути преди края на първото полувреме.

Нещастието за Нюкасъл продължава, като днес отборът падна с 0:1 у дома от Брайтън. Много пропуски и гол с рикошет в крака на Барам Каял им костваше победата, а Свраките остават последни с 2 точки. Поражението е седмо от 9 мача за тях, докато Брайтън вече е на 12-о място с 11 точки.

Брайтън загуби Глен Мъри в началото на мача, след като сиудари главата с тази на защитника на Някасъл Федерико Фернандес, трябваше да му бъдат направени няколко шева и беше заменен от Юрген Локадия.

Играта продължи и след центриране от корнер, Шон Дъфи продължи топката с глава към Хосе Искейредо. Неговият удар от ъгъла на наказателното поле се отби в Барам Каял и влезе в мрежата. Нюкасъл можеше да изравни малко след началото на второто полувреме, но изстрелът на Йошинори Муто с глава мина над гредата.

Уотфорд спечели при гостуването си на Уулвърхямптън с 2:0, като по този начин беше сложен край на серията от шест мача без поражение на отбора на Молиню. И двете попадения паднаха в рамките на 58 секунди, като

Етиен Капуе откри в 21-ата минута, а след него се разписа Роберто Перейра.