Ман Сити и Тотнъм не се победиха

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ман Сити и Тотнъм не се победиха

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в среща от 2-ия кръг на Висшата лига. В 20-ата минута по-добрата игра на шампионите даде резултат. Де Бройне центрира към далечната греда, където Стърлинг посрещна топката и не остави шансове на Юго Лорис.

Само три минути след това Ерик Ламела изравни резултата. Аржентинецът стреля от дистанция и хвана неподготвен Едерсон, който не успя за се намеси добре и топката спря в мрежата му.

В 34-тата минута отново Де Бройне направи отлична асистенция, този път към Серхио Агуеро, който изведе Сити напред - 2:1.

Малко след подновяването на играта Зинченко отправи удар, който се отби в Хари Кейн и бе избит с мъка от Лорис. Последваха нови добри изяви на французина, като този път бяха отказани Бернардо Силва и Стърлинг.

В 56-ата минута резервата Лукас Моура засече с глава центриране от корнер на Ламела за 2:2.

В 60-ата минута Лорис отрази удар на Родри. При последвалия корнер Бернаро Силва стреля към вратата, но топката рикошира в напречната греда.

Пет минути след това Пеп Гуардиола замени Серхио Агуеро с Габриел Жезус. Аржентинецът се ядоса от това решение на мениджъра и двамата размениха остри реплики край тъчлинията.

В 85-ата минута Джовани Ло Селсо влезе на мястото на Ламела, като по този начин записа дебют във Висшата лига.

Драмата настъпи във втората минута от добавеното време. След корнер топката достигна до Жезус, който с мощен удар я прати в мрежата. Бурната радост на домакините бе спряна от Майкъл Оливър, който отмени попадението след справка с ВАР. Според арбитърът Емерик Лапорт е отклонил с ръка топката към Жезус.