Манчестър Сити се класира за финала на купата на лигата

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Манчестър Сити се класира за финала на купата на лигата

В мач-реванш от полуфиналите възпитаниците на Мануел Пелегрини победиха Евертън с 3:1,фото:БТА

Така с общ резултат 4:3 те ще спорят за трофея с Ливърпул. Двубоят е на 28 февруари на "Уембли".

Отборът на Евертън, който спечели първия мач с 2:1, откри резултата още в 18-ата минута след попадение на Рос Баркли. Той беше точен със силен удар от дъгата на наказателното поле.

Само шест минути по-късно Фернандиньо изравни. Топката влезе в мрежата след рикошет в тялото на защитник на Евертън.
Резервата Кевин де Бройне даде аванс на Манчестър Сити в 70-ата минута. Той засече отлично центриране на Рахийм Стърлинг, но при неговия пас останаха съмнения, че топката е напуснала очертанията на терена.

Аржентинският нападател Серхио Агуеро изпрати "гражданите" на финал, след като в 76-а минута направи 3:1. Той беше точен с глава след пас на Де Бройне.
Белгиецът обаче получи тежка контузия на десния крак в края на мача и беше изнесен на носилка.