Манчестър Сити се върна на върха след победа на Евертън

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Манчестър Сити се върна на върха след победа на Евертън

Манчестър Сити спечели лесно с 3:1 у дома срещу Евертън в първия двубой от 17-ия кръг във Висшата лига. Успехът изкачи шампионите от миналия сезон на първото място в класирането с актив от 44 точки.

В 22-ата минута Габриел Жезус даде аванс в полза на "небесносините" след асистенция на Лерой Сане.

По-силната игра за домакините продължи и след почивката. В 50-ата минута отново Жезус с глава се разписа във вратата на "карамелите" след центриране на Сане.

Четвърт час по-късно Доминик Калвърт-Люин върна един гол във вратата на Сити и даде малки надежди на гостуващите фенове, но в 69-ата минута английският национал Рахим Стърлинг отблизо с глава оформи крайното 3:1 след пас на Фернандиньо.

Евертън заема седмото място в класирането до момента с актив от 24 точки.

По-късно днес ще се изиграят още шест двубоя от английския шампионат, а в неделя е дербито между Ливърпул и Манчестър Юнайтед.