Манджукич донесе нелека 14-а победа на Юве в първенството срещу Интер

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Манджукич донесе нелека 14-а победа на Юве в първенството срещу Интер

Ювентус победи Интер с 1:0 в голямото дерби на Италия в първи мач от 15-ия кръг на Серия А.

Марио Манджукич реализира единствения гол през втората част и Юве вече има 11 точки преднина на върха пред втория Наполи и 14 пред третия Интер.

Двубоят бе равностоен, като Юве имаше териториален превес, но и гостите от Милано създадоха опасни положения пред вратата на Шчесни.

Най-чистата ситуация за гол до почивката бе именно пред вратата на Юве - в 29-а минута Галярдини се откъсна сам срещу Шчесни, но ударът му срещна левия страничен стълб. Секунди след това Перишич и Галярдини не успяха да нанесат завършващ удар и топката излезе в аут.

Ювентус стигна до победата в 66-а минута, когато Жоао Кансело центрира от ляво и Манджукич с глава отблизо прати топката в мрежата.

В последните минути Интер опита натиск, но защитата на Юве не позволи опасности пред Шчесни и "Старата госпожа" се поздрави с 14-а победа за сезона в Серия А и още на полусезона до голяма степен обезмисли битката за титлата.