Майнц 05 с победа срещу Фрайбург (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Майнц 05 с победа срещу Фрайбург (видео)

С два гола на Пабло де Бласис Майнц 05 победи Фрайбург в последна среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Двубоят ще се запомни с изключително странна ситуация в края на първото полувреме при намеса на системата за видеоповторения ВАР. Играчите на двата отбора вече се бяха прибрали в съблекалните, когато съдията Гуидо Винкман изгледа повторение на ситуация от края на първото полувреме, отсъди дузпа за Майнц заради игра с ръка на Марк-Оливер Кемпф в наказателното поле и повика играчите обратно на терена.

Старши треньорът на Фрайбург Кристиан Щрайх изглеждаше шокиран, когато му казаха, че трябва да върне футболистите си на терена.

Аржентинецът Пабло де Бласис беше точен от бялата точка и даде преднина на домакините.

Кемпф, заради когото беше отсъдена дузпата, беше сменен на почивката.

Заради странната ситуация началото на второто полувреме се забави с 10 минути, а феновете на хвърлиха различни предмети на терена в знак на протест срещу късните мачове от Бундеслигата в понеделник. Привържениците са против срещите от германското първенство да се провеждат в работен ден.

Пабло де Бласис направи 2:0 в 78-та минута след ужасяваща грешка на вратаря на Фрайбург Александер Шволов. Той се опита да изчисти топката с крак, но тя попадна в Робин Куайсон, който подаде на Де Бласис и той на празна врата нямаше как да сбърка.

Майнц 05 се изкачи на 15-о място в класирането с 30 точки, а Фрайбург се смъкна на 16-а позиция със същия актив.

Системата ВАР се използва в Бундеслигата от началото на сезона, но доведе до много спорни и дискусионни ситуации.