Лион успя да победи трудно Гинган

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Лион успя да победи трудно Гинган

Олимпик Лион победи като домакин последния в класирането Гинган с 2:1 в среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Френският тим е домакин на испанския шампион Барселона във вторник в първа среща от осминафиналите на Шампионската лига.

Точни за домакините бяха Мартен Терие в 15-ата и Набил Фекир с 35-ата минута. Защитникът Феликс Ебоа Ебоа пък се разписа за гостите в 21-ата минута.

В началото на мача друго попадение на Мартен Терие беше отменено поради засада.

Резервата Нолан Ру уцели греда за Гинган в последните секунди на срещата.

Олимпик Лион е на трето място в класирането на Лига 1 с 46 точки, с три по-малко от втория Лил. Гинган е на последна позиция с 14 точки.

В друга среща от кръга Ним победи Дижон с 2:0 с попадения на Тежи Савание в 28-ата и Антонин Бобишон в 83-ата минута, а Усама Хадади от гостите получи червен картон минута преди края на двубоя.