Ливърпул с 5 от 5. Този път Тотнъм беше жертвата

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ливърпул с 5 от 5. Този път Тотнъм беше жертвата

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 като гост в мач от петия кръг на английския футболен елит.

Така "мърсисайдци" започнаха сезон с пет поредни победи за първи път от 1990/1991, като продължиха и най-добрия си старт на кампания в историята на основаната през 1992 година Висша лига.

Ливърпул вкара още в първата минута чрез Фирмино, но попадението беше отменено поради засада. В ситуацията Садио Мане беше зад последния в защитата на "шпорите" и посегна към топката. Съдията Майкъл Оливър счете, че сенегалецът е повлиял на играта и голът не беше зачетен.

Играта започна да се води на по-бързи обороти с леко надмощие на футболиситие на Юрген Клоп.

Джорджиньо Вайналдум вкара първия си гол при гостуване за Ливърпул в шампионата в 39-ата минута, когато се разписа с глава след центриране от корнер на Джеймс Милнър от ляво и лошо избита топка от защитниците на домакините.

Това беше и всичко по-интересно за първата част.

Девет минути след почивката гостите удвоиха аванса си. Садио Мане проби от ляво и пусна пас в малкото наказателно поле, където Роберто Фирмино беше най-съобразителен след разбъркване и от непосредствена близост направи резултата 2:0.

Лувърпул действаше на контраатаки и като по чудо открили се шансове пред  Мане, Мохамед Салах и Наби Кейта не се превърнаха в голове.

Все пак в добавеното време резервата Ерик Ламела направи загубата на Тотнъм по-почетна. С удар от малък ъгъл Ламела виртуозно вкара от малък ъгъл след подаване от корнер на Кристиан Ериксен.

В последните секунди, влезлият као резерва Хю-Мин Сон, имаше възможност  да изравни, но ударът му не беше прецизен поради препъване от страна на Мане, но това обегна от погледа на рефера.

С тази победа Ливърпул остана лидер в подреждането с пълен актив от 15 точки, а столичани са пети с 9 точки.