Ливърпул се измъкна с финес срещу Бърнли

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ливърпул се измъкна с финес срещу Бърнли

Ливърпул победи с 4:2 Бърнли на "Анфийлд" и отново е само на точка зад лидера Манчестър Сити. Ашли Уестууд даде ранен аванс директно от корнер за гостите. При изпълнението обаче имаше нарушение срещу Алисон, но и бразилският вратар също се бе увисил върху противников играч.
Ливърпул още до почивката стигна до пълен обрат след куп груби грешки на защитниците и вратарят на Бърнли.
Роберто Фирмино изравни резултата в 20-ата минута. Салах центрира в наказателното поле, а Тарковски не успя да изчисти, Хийтън също не се намеси добре и нападателят отблизо не сбърка.
В 29-ата минута Ливърпул излезе напред в резултата, когато Хийтън направи детинска грешка и Мане намери целта.
В 68-ата минута Салах се възползва от поредното недоразумение в защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря, като защитник се намеси решително и му изби топката, но тя попадна във Фирмино и той покачи на 3:1.
Гудмундсон върна интригата в първата минута от добавеното време, но Мане оформи крайното 4:2 след бърза контраатака в заключителните секунди.