Ливърпул се върна на върха, Арсенал с победа по пътя към топ 4

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Ливърпул се върна на върха, Арсенал с победа по пътя към топ 4

Ливърпул си върна първото място във Висшата английска лига. В двубой от 26-ия кръг "червените" победиха с 3:0 у дома състава на Борнемут.

В 24-ата минута Садио Мане даде аванс в полза на домакините след удар с глава и центриране на Джеймс Милнър. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на голмайстора.

Десет минути след това Джорджинио Вайналдум получи подаване от Андрю Робъртсън и с нов точен удар покачи аванса на отбора от Мърсисайд на два гола.

След почивката превъзходството на домакините отново беше огромно и в 48-ата минута Мохамед Салах оформи класическия успех.

До края един път гредата помогна на гостите да не допуснат ново попадение след шут на Салах.

С този успех Ливърпул има актив от 65 точки на първото място, докато шампионът Манчестър Сити има три точки по-малко, а утре посреща Челси в най-интересния мач от уикенда.
Борнемут заема десето място до момента с 33 точки.

В друга среща от кръга Арсенал победи с 2:1 като гост Хъдърсфийлд. Голове на Алекс Иуоби в 16-ата и Александър Лаказет в 44-ата минута дадоха надежден аванс за столичани.

В третата минута от добавеното време на двубоя Сеад Колашинац нямаше късмет и прати топката в мрежата на "артилеристите", отбелязвайки си автогол.

Арсенал продължава битката за класиране в челната четворка и вече има актив от 50 точки на шестата позиция.

Хъдърсфийлд е на 20-то място със само 11 спечелени точки.

Кристъл Палас и Уест Хям завършиха наравно 1:1 в лондонското дерби от кръга, а по-късно днес играят Брайтън и Бърнли.