Лацио и Рома не се победиха в дербито на Вечния град (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Лацио и Рома не се победиха в дербито на Вечния град (видео)

Лацио и Рома завършиха 0:0 в дербито на Рим от 32-ия кръг на италианската Серия "А".

"Вълците" уцелиха две греди, но не стигнаха до попадение. Първо, след шут на Бруно Перес в 37-ата минута топката се отби в гредата, а след това и след удар с глава на Един Джеко в 90-ата минута.

Така за първи път от 9 февруари 2014 година дербито на италианската столица завършва без отбелязани голове.

В 80-ата минута румънският защитник Стефан Раду получи втори жълт и съоветно червен картон и остави Лацио с 10 души на терена.

В 90-ата минута вратарят на доамкините Томас Стракоша се отличи с великолепно спасяване след удар с глава на Джеко.

Двата отбора запазват позициите си в класирането. Те имат равен брой точки - по 61, но Лацио и на трето място, а Рома е на четвърта позиция. Ювентус води в подреждането с 14 точки пред втория Наполи.

Лацио - Рома 0:0