Късен гол спаси Германия срещу Франция

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Късен гол спаси Германия срещу Франция

Националните отбори на Германия и Франция завършиха 2:2 в контролна среща, играна на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Бундестима стигна до равенството в продължението и така увеличиха серията си на 21 мача поред без загуба.

"Петлите" поведоха в 33-ата минута чрез Алексанрде Лаказет. Антони Марсиал получи топката в наказателното поле, освободи се от Матс Хумелс и въпреки че можеше да завърши сам, подаде към нападателя на Арсенал, който нямаше как да сбърка - 0:1.

В 56-ата минута Месут Йозил изведе Тимо Вернер сам срещу Стив Манданда и футболистът на РБ (Лайцпиг) изравни резултата.

В 72-ата минута Франция отново излезе напред и отново с гол на Лаказет, който преодоля Кевин Трап с прецизен удар по земя.

И докато гостите изглеждаха сигурни победители, Германия все пак успя да се спаси от поражението. В 3-ата минута на добавеното време влезлият като резерва Ларс Щиндъл оформи крайното 2:2 в Кьолн.

ГЕРМАНИЯ - ФРАНЦИЯ 2:2
0:1 Александре Лаказет (33)
1:1 Тимо Вернер (56)
1:2 Александре Лаказет (72)
2:2 Ларс Щиндъл (90+3)