Испания и Полша продължават с пълен актив от победи в квалификациите

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Испания и Полша продължават с пълен актив от победи в квалификациите

Испания и Полша запазиха стопроцентовия си актив от началото на европейските квалификации. Ла Фурия спечели категорично с 3:0 срещу Швеция в най-интригуващия мач тази вечер и се утвърди на върха в група F.

Победата не дойде никак лесно, като първите два гола паднаха от дузпи, точно изпълнени от Серхио Рамос и Алваро Мората, съответно в 64-а и 85-а минути. Крайното 3:0 оформи дебютантът Микел Оярсабал в 87-а минута.

Румъния се изравни с Швеция на второто място в групата след очаквана победа с 4:0 над Малта. Два гола вкара Джордже Пушкаш, а по веднъж се разписаха Александру Чипчу и 20-годишният Денис Ман, който влезе като резерва на мястото на нападателя на Лудогорец Клаудиу Кешерю.

Лидерът в група G Полша също не сбърка и записа четвърта поредна победа след 4:0 срещу Израел на Националния стадион във Варшава.
Кжищоф Пьонтек откри резултата, а след това се разписаха Роберт Левандовски от дузпа, Камил Гросицки и Дамян Каджор.

Австрия излезе на трето място в групата след успех с 4:1 над Северна Македония, докато Словения е четвърти след разгром с 5:0 над Латвия.

Ирландия победи Гибралтар с 2:0 и води убедително в група D. Ирландците имат 10 точки, 5 повече от втория Дания, който разгроми Грузия с 5:1.

Ирландия трябваше да трепери до края срещу футболното джудже Гибралтар, след като до самия край водеше само с 1:0 след автогол на Джоузеф Чиполина. Роби Брейди вкара в добавеното време и затвърди успеха на ирландците.

Сърбия записа първа победа в група В след 4:1 над Литва. Новото попълнение на Реал Мадрид Лука Йович вкара един от головете, с две попадения се отличи Александър Митрович, а в добавеното време се разписа и Адем Ляич.

Сърбите са трети в групата с 4 точки, 6 по-малко от лидера Украйна, който записа труден домакински успех с 1:0 срещу втория в таблицата Люксембург. Роман Яремчук вкара още в 6-а минута за Украйна и това попадение се оказа единствено в мача.