Евертън се отлепи от дъното след мача с Уест Хям

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Евертън се отлепи от дъното след мача с Уест Хям

Евертън победи гостуващия Уест Хям с 2:0 в среща от деветия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Марко Силва прекъснаха серия от четири поредни загуба и с актив от 10 точки се измъкнаха от зоната на изпадащите и се изкачиха на 12-ото място.

Лондончани останаха на осма позиция с 12 точки, след като допуснаха второ поредно поражение.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща, но вратарят на съперника Роберто направи половин дузина впечатляващи спасявания, а Ричарлисон и Тио Уолкот удариха по веднъж гредите в двете полувремена.
Бернард откри резултата в 16-ата минута, когато получи пас в дясно в наказателното поле от Уолкот, преодоля Артур Масуаку и от малък ъгъл прати топката в мрежата.

Въпреки ходо на играта, гостите имаха отличен шанс да изравнят в 84-ата минута, когато след центриране от корнер топката попадна в краката на Иса Диоп, който шутира от 6-7 метра, но Джордън Пикфорд спаси.

В добавеното време резервата Гилфи Сигурдсон подпечата заслужения успех на Евертън с хубав удар от 20 метра.