Груба грешка коства победата на Юнайтед срещу Ливърпул

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Груба грешка коства победата на Юнайтед срещу Ливърпул

Манчестър Юнайтед пропусна да запише твърде нужна победа срещу лидера в английското футболно първенство Ливърпул, след като допусна късен гол с грешка в защита и спечели само точка при 1:1. Така "червените дяволи" останаха без успех в четвърти пореден мач, но все пак се изкачиха с една позиция до 13-ото място във Висшата лига.

Що се касае до Ливърпул, мърсисайдците приключиха серията си от победи в първенството и след деветия кръг водят с шест точки на Манчестър Сити на върха.

Юнайтед и Ливърпул изиграха равностойно първо полувреме, в което обаче "червените дяволи" стигнаха до гол.

Домакините отнеха топката от Дивок Ориги и атаката премина по дясното крило, от където Даниел Джеймс центрира за Маркъс Рашфорд и нападателят засече топката във вратата на Алисон Бекер. Малко по-късно и Ливърпул вкара, но голът на Садио Мане бе справедливо отменен заради игра с ръка при поемането на топката.

Ливърпул владееше по-често топката през втората част, но мърсисайдците стигаха много трудно до положения срещу отличната отбрана на Юнайтед.

Тя обаче се пропука в 85-та минута. Анди Робъртсън центрира от лявото крило и топката премина покрай всички бранители на домакините, а Маркос Рохо дори я остави да излезе в аут. Зад неговия гръб обаче беше застанал Адам Лалана, който бе точен на празна врата за 1:1.

Ливърпул имаше повече нападатели на терена в последните минути и опита натиск, но удари на Трент Александър-Арнолд и Алекс Окслейд-Чембърлейн минаха покрай вратата на Давид де Хеа.