Гол от съблекалнята и ВАР помогнаха на Аталанта да победи Лацио

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Гол от съблекалнята и ВАР помогнаха на Аталанта да победи Лацио

Аталанта победи с 1:0 Лацио в мач от 16-ия кръг в Серия А. Гостите от Рим изоставаха в резултата още в 1-ата минута след елементарна грешка в защита, а в добавеното време тяхно попадение не бе зачетено след намесата на системата ВАР.

Аталанта стигна до важните три точки благодарение на Дуван Сапата, който отбеляза единственото попадение в срещата. Още в 1-ата минута Робин Госенс напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където двама защитници на Лацио действаха разконцентрирано и Стефан Раду буквално подари топката на Дуван Сапата, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

Двата отбора имаха добри възможности да променят резултата, но Сапати и Имобиле не намериха целта.

В добавеното време Лацио все пак отбеляза гол чрез Франческо Ачерби, който обаче впоследствие бе отменен от съдията Даниеле Орсато след консултация със системата ВАР, като повторенията показаха, че защитникът е бил в засада.

Аталанта вече заема 6-ата позиция с 24 точки. Лацио е едно място по-нагоре с 25 пункта.