Германия спря устрема на Северна Ирландия, Холандия пак вкара 4 гола

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Германия спря устрема на Северна Ирландия, Холандия пак вкара 4 гола

Германия спечели с 2:0 при гостуването си на Северна Ирландия в среща от група С на Европейските квалификации, а Холандия се доближи до първите два отбора след 4:0 при визитата на аутсайдера Естония.

Германия и Северна Ирландия, за които това беше първа загуба в кампанията, водят с по 12 точки. Отлично играещата Холандия е с 9 и мач по-малко, следват Беларус с 3 и Естония с 0.

Германците имаха доста трудни моменти в Северна Ирландия, като Конър Уошингтън пропусна две отлични възможности. За него беше изобщо първата в мача, след като излезе сам срещу Нойер още в 7-ата минута, но вратарят спаси с една ръка. До края на първата част гостите на два пъти имаха претенции за дузпа, след като топката срещаше ръце на играчи на домакините в наказателното поле. Съдията Даниеле Орсато (Италия) обаче не реагира нито тогава, нито при претенциите на домакините за препъването на Гавин Уайт.

Три минути след началото на второто полувреме с много красиво попадение- удар по диагонала от ляво от малък ъгъл, Марсел Халстенберг откри резултата. За играча на РБ Лайпциг това беше дебютен гол в 3-ия му мач с националната фланелка. Домакините потърсиха равенството и накрая съвсем оставиха вратата си, а Серж Гнабри от малък ъгъл в 93-ата минута наказа неразбирателство на защитата и вратаря Пийкок-Фаръл.

Холандия постигна втора победа за четири дни и след Германия, сега и Естония пое 4 гола.

Райън Бабел за първи път с националната фланелка на Холандия вкара два гола, след като откри резултата в 17-ата минута и в 47-ата удвои. Вратарят на домакините Сергей Лемец направи серия от добри спасявания, особено през първото полувреме, за да остави резултата минимален.

Мемфис Депай в 76-ата покачи на 3:0, а освен това завърши мача и с две асистенции. Джорджинио Вайналдум оформи крайното 4:0 три минути преди края.