ВАР спаси Арсенал от поражение на "Олд Трафорд"

Начало / Футбол / Европейски Футбол / ВАР спаси Арсенал от поражение на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха при резултат 1:1 в дербито от седмия кръг на английската Висша лига.

Резултатът на митичния стадион в Манчестър "Олд Трафорд" бе открит в края на първото полувреме, когато 22-годишният халф на Юнайтед Скот Мактоминей даде преднина на “червените дяволи” с изстрел извън наказателното поле и прати в екстаз над 73 хиляди зрители, дошли да гледат двубоя.

В 58-ата минута "артилеристите" от Лондон възстановиха равенството благодарение на своя нападател Пиер-Емерик Обамеянг, който се озова сам срещу Давид де Хеа и прати коженото кълбо в мрежата зад испанския вратар.

Първоначално изравнителното попадение бе отменено поради вдигнат флага за засада, но след използването на системата за видеоповторения (ВАР) голът на Арсенал бе зачетен.

В края на мача домакините се вдигнаха на щурм, но не успяха да отбележат победен гол.

След равенството в Манчестър, Арсенал заема четвъртото място в класирането  с актив от 12 точки е четвърти в класирането, а Манчестър Юнайтед е 10-и с 9 пункта. Лидер остава Ливърпул с пълен актив от 21 точки.

Автор: Калоян Николов