Варди доближи Лестър с още една стъпка към мечтаната титла

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Варди доближи Лестър с още една стъпка към мечтаната титла

Лестър Сити победи с 2:0 като гост срещу застрашения от изпадане Съндърланд и направи поредната решителна стъпка към спечелване на титлата във Висшата лига на Англия. С два гола в полза на "лисиците" се отличи английският национал Джейми Варди. През първата част домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Лестър, но всичко най-интересно се случи след почивката на "Стейдиъм ъф Лайт". В 66-ата минута Дани Дринкуотър изведе по перфектен начин Варди, който напредна в наказателното поле и с техничен диагонален удар даде аванс в полза на гостите.

"Черните котки" можеха да достигнат до изравняване десет минути преди края на двубоя, но шут от съвсем близка дистанция на резервата Джак Родуел мина над вратата, пазена от Каспер Шмайхел. Демарай Грей и Нголо Канте пък не успяха да реализират нов гол в мрежата зад Вито Маноне, а в добавеното време Грей подаде към Варди и той премина Маноне, реализирайки второто попадение в мача.

Това е пета поредна победа в актива на гостите, които нямат поражение в шампионата от 14 февруари. Джейми Варди е с 21 попадения във Висшата лига през сезона, като Хари Кейн (Тотнъм) има 22 гола на лидерската позиция при реализаторите. Лестър се нуждае от още само девет точки от пет мача, за да стане шампион на страната за първи път. До момента воденият от мениджъра Клаудио Раниери състав има актив от 72 точки. Намиращият се на второ място Тотнъм е с десет точки по-малко от "лисиците". По-късно в неделя "шпорите" са домакини на Манчестър Юнайтед в един от най-интересни мачове от 33-ия кръг на английския шампионат.