Борусия разгроми Байерн и поведе в Бундеслигата

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Борусия разгроми Байерн и поведе в Бундеслигата

Борусия Дортмунд разгроми гостуващия Байер Леверкузен с 4:0 в среща от четвъртия кръг на германското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Люсиен Фавр оглавиха класирането в Бундеслигата с 9 точки, колкото има и РБ Лайпциг, който по-късно днес приема шампиона Байерн Мюнхен, който пък е четвърти със 7 точки.

Пако Алкасер откри за "жълто-черните" в 28-ата минута, когато отблизо засече от въздуха добро центриране от дясно на Ашраф Хакими.
Пет минути след почивката Марко Ройс удвои с удар по тревата от десетина метра след подаване от дясно на Джейдън Санчо.

Домакините гарантираха успеха си с два гола в последните минути. Рафаел Герейро направи 3:0 след добър пробив от дясно на Санчо, а в последните секунди Ройс оформи победата след отлична асистенция от дясно на Якуб Брун Ларсен.

Майнц 05 постигна първа победа за сезона след 2:1 над гостуващия Херта. Джеремая Юсте вкара решаващия гол две минути преди края.

Столичани паднаха на дъното без успех в кампанията досега и с актив от само с 1 точка
Аугсбург също записа първа победа след 2:1 над гостуващия Айнтрахт Франкфурт. Марко Рихтер и Флориан Нидерлехнер се разписаха в края на първото полувреме, а след това домакините удържаха.

Борусия Мьонхенгладбах пък спечели на терена на Кьолн с 1:0 с попадение на Аласан Плеа в 14-ата минута.