Борусия и Шалке не се победих в дербито на Рур

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Борусия и Шалке не се победих в дербито на Рур

Шалке 04 измъкна 2:2 срещу гостуващия Борусия Дортмунд в рурското дерби от 29-ия кръг на германското футболно първенство. С равенството възпитаниците на Томас Тухел събраха 68 точки и вече изостават на 7 точки зад лидера Байерн пет мача преди края на сезона, с което на практика загубиха шансове за титлата. "Сините" от Гелзенкирхен останаха седми с 45 точки, колкото има и четвъртият Борусия Мьонхенгладбах. Шинджи Кагава откри за гостите на "Арена ауф Шалке" в 49-ата минута с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

Две минути по-късно домакините изравниха. Бившият лев защитник на Лудогорец (Разград) Жуниор Кайсара шутира от малък ъгъл, вратарят Роман Бюрки изби, но право към Лерой Сане, който отблизо направи добавка за 1:1. Борусия поведе за втори път в 56-ата минута, когато Матиас Гинтер вкара с глава след центриране от фаул от дясно на Хенрик Мхитарян. Десет минути по-късно Шалке 04 пак изравни.

Клаас-Ян Хунтелаар реализира дузпа, след като беше повален в наказателното поле от Сократис Папастатопулос. До края двата отбора не успяха да създадат съществени положения и двубоят логично завърши без победител.