Боления се спаси след зралищно равенство срещу Лацио

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Боления се спаси след зралищно равенство срещу Лацио

Болоня се спаси от изпадане от Серия А, след като направи зрелищно равенство 3:3 при гостуването на носителя на Купата на Италия Лацио в мач 37-ия кръг. Футболистите на Синиша Михайлович имат в актива си 41 точки и са на недостижимите 4 от зоната на изпадащите, където с шанс за спасение е единствено Дженоа. Фиорентина, Удинезе и Емполи също ще се борят до последния кръг. С 59 точки Лацио заема 8-мо място.

Лацио поведе в резултата още в 14-ата минута чрез Хоакин Корея. Аржентинецът получи отличен пас от Лукаш Лейва и майсторски прати топката в мрежата.

След почивката гостите, които се бореха за спасението си, постигнаха пълен обрат с попадения на Андреа Поли и Матия Дестро в 50-ата и 52-ата минути.

Бащош изравни в 59-ата минута, когато с хубав удар в обратния ъгъл не остави шансове на Скорупски. Рикардо Орсолини бе оставен сам в малкото наказателно поле и отново даде аванс на Болоня.

Десет минути преди края Сергей Милинкович-Савич изравни с отлично изпълнение на пряк свободен удар.