Барселона с минимален успех срещу Валядолид, Меси вкара и пропусна по дузпа

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барселона с минимален успех срещу Валядолид, Меси вкара и пропусна по дузпа

Барселона запази лидерската си позиция в Ла Лига след минимален домакински успех с 1:0 над Валядолид в мач от 24-тия кръг.
Единственото попадение за каталунците реализира капитанът Лионел Меси, който бе точен от дузпа две минути преди почивката. Малко преди края аржентинецът получи правото да изпълни втора дузпа, но ударът му бе спасен от бившия играч на Барселона Жорди Масип.

Въпреки победата играчите на Ернесто Валверде не впечатлиха с играта си и изпитваха сериозно трудности срещу добре подредената отбрана на съперниковия отбор.
Барселона е лидер в испанското първенство с 54 точки - 7 пред втория Атлетико Мадрид и 9 пред третия Реал Мадрид. Валядолид е на 15-о място с 26 пункта.