Барселона сломи 10 от Валенсия в голов спектакъл

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барселона сломи 10 от Валенсия в голов спектакъл

Барселона победи Валенсия с 4:2 в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион. По този начин футболистите на Луис Енрике събраха 63 точки и се доближиха само на 2 от лидера Реал Мадрид.

Още от самото начало на срещата Барселона натисна своя противник, но гол не падна.
Гостите от Валенсия показаха зъби в 29-ата минута, когато Мангала откри резултата.
Шест минути по-късно Луис Суарес изравни резултата. В 43-ата минута Барселона поведе в резултата след гол от дузпа на Лионел Меси. За нарушението Мангала получи втори жълт картон и остави Валенсия в намален състав.
Въпреки това в последната минута на тази първа част юношата на Барселона Ел Хадиди направи 2:2.

Втората част премина изцяло под контрола на домакините. В 53-ата минута Лео Меси се разписа за 3:2.

Минута преди края на двубоя Андре Гомеш затвърди успеха на Барселона с четвърти гол.