Барселона потопи трудно "жълтата подводница" (видео)

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барселона потопи трудно "жълтата подводница" (видео)

С голове на Луис Суарес и Лионел Меси през второто полувреме Барселона спечели с 2:0 при гостуването си на Виляреал и остава на 5 точки пред Валенсия и на 8 пред Реал (Мадрид) след мачовете от 15-ия кръг в Примера дивисион.

След час игра Дани Рабаседа от Виляреал видя червения картон и така улесни гостите. Суарес откри резултата в 72-ата минута, след като завърши бърза комбинация между Меси, резервата Пако Алкасер и себе си.

Лео Меси вкара второто попадение във вратата на ветерана Серхио Асенхо десет минути по-късно. Серхио Бускетс пресече пас малко пред наказателното поле на домакините и подаде на аржентинската суперзвезда, който вкара 14-ото си попадение от началото на сезона.

Като изключим удар на Жерард Пике с глава в гредата в началните минути на мача, домакините успяваха в по-голямата част от мача да удържат атаките на Барселона. И не се знаеше как ще се развие мача, ако Рабаседа - който обикновено е нападател на втория тим на "жълтата подводница", не си беше изкарал червен картон заради страховит фаул в глезена на Бускетс.

Веднага след това се усети, че гостите са с човек повече и пробив на Жорди Алба с центриране към Суарес завърши с удар до гредата. Преди почивката пък вратарят Марк Андре тер Щеген спаси с една ръка воле на Роберто Сориано.

Но въпреки това отборът на Ернесто Валверде продължава без поражение в първенството вече 15 кръга, макар и в последните два мача да бяха регистрирани равенства със Селта и Валенсия.

ВИЛЯРЕАЛ - БАРСЕЛОНА 0:2
0:1 Луис Суарес (72)
0:2 Лионел Меси (82)