Барса с поредно равенство този път срещу Атлетик Билбао

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барса с поредно равенство този път срещу Атлетик Билбао

Атлетик Билбао и Барселона завършиха 0:0 в мач от 23-тия кръг на Ла Лига. Така каталунците вече водят с 6 точки пред Реал Мадрид, а баските са 13-ти с 27 пункта.

Срещата в Билбао започна с превъзходство на домакините. Иняки Уилиямс и Юри Берчиче пропуснаха добри възможности за откриване на резултата.

В 16-ата минута Луис Суарес преси вратаря на домакините Яго Ерерин, който изрита топката в крака на уругваеца, но за негово щастие тя напусна пределите на терена.

Сусаета и Раул Гарсия бяха отказани от добри намеси на Марк-Андре тер Щеген. В 26-ата минута Лео Меси с удар от дистанция прати топката в напречната греда.

В заключителните минути на първата част Раул Гарсия пропиля страхотна възможност, след като от непосредствена близост не намери целта.

Три минути след почивката Луис Суарес игра с топката в наказателното поле и тя се удари в ръката на Оскар де Маркос. Съдията прецени, че няма умисъл и даде знак играта да продължи.

Атлетик Билбао отговори с пропуски на Микел Сан Хосе и Иняки Уилиямс. В 82-ата минута фантастично спасяване на Тер Щеген спаси вратата на Барселона след удар на Уилямс.

В края на мача съдията показа втори жълт картон на Оскар де Маркос заради игра с ръка и домакините завършиха срещата в намален състав.