Барса се справи с Леганес, Дембеле пак със съмнения за контузия

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барса се справи с Леганес, Дембеле пак със съмнения за контузия

Барселона спечели с 3:1 над Леганес в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Победата върна преднината на Барса от пет точки пред втория Атлетико Мадрид и десет пред Реал Мадрид. Леганес остава 14-ти с 22 пункта.
Срещата започна в лежерно темпо и по-интересни моменти пред двете врати липсваха. Треньорът на каталунците Ернесто Валверде бе оставил на резервната скамейка Лионел Меси и Иван Ракитич.
В 32-ата минута Усман Дембеле все пак откри резултата, след като получи отличен пас около точката на дузпата от Жорди Алба.
След подновяването на играта Дембеле вдигна публиката на крака след атрактивен пас с пета, който намери чудесно Коутиньо, но ударът му бе неточен.
В 57-ата минута гостите изравниха резултата. Ел-Несири проби отдясно и центрира в малкото наказателно поле, където намери Брайтвайт, който вкара отблизо за 1:1.
Валверде реагира в игра Лео Меси, но в 67-ата минута Дембеле получи контузи и трябваше да бъде принудително заменен заменен.
В 71-ата минута Барса отново поведе. Меси отправи коварен удар, а Куеяр изби с една ръка, но право в Луис Суарес и той се разписа.
Все пак и Меси успя да запише името си сред голмайсторите. В първата минута от допълнителното време той си размени подавания с Алба и завърши по превъзходен начин за 3:1.