Барса се наложи да обръща опашкар

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Барса се наложи да обръща опашкар

Барселона постигна очаквана победа над Райо Валекано, като се наложи с 3:1, но трябваше да положи сериозни усилия, тъй като гостите откриха резултата. Все пак след мача от 27-ия кръг на Примера каталонците имат 63 точки, със 7 пред 2-ия Атлетико (Мадрид), който по-рано днес победи с 1:0 Леганес.
Раул де Томас откри резултата за гостите от Мадрид, но 6 минути преди края на първата част Жерард Пике изравни. През второто полувреме суперзвездите Лионел Меси и Луис Суарес вкараха нови два гола, за да оформят резултата.
След две добри незавършени възможности Раел де Томас откри резултата в 24-ата минута, след като Алваро Гарсия го намери и той надбяга защитата на домакините. Преди гола точно вратарят на Райо Валекано Столе Димитриевски спаси удар с глава на Лионел Меси.
Жерард Пике изравни в 39-ата минута с удар с глава, след като заби топката след центриране на Меси. Две минути по-рано двамата направиха същото упражнение, но Пике не случи.
В 51-ата минута Лионел Меси се разписа от дузпа, правейки резултата 2:1 с 25-ия си гол от началото на сезона. Съдията Марио Мелеро отсъди наказателния удар заради фаул срещу Нелсон Семедо. В следващите 20 минути пред аржентинския магьосник се откриха нови две добри положения, като първо вратарят от Северна Македония спаси, а след това бранител изчисти пред голлинията.
В 82-ата минута Барселона успокои публиката си с третото попадение. Осман Дембеле проби и комбинира със Суарес, а уругвайецът направи ново двойно с Ракитич и след това прати топката в мрежата. Гостите от Валекас са на 19-о място с 23 точки, на 2 от спасителната зона в Примера дивисион.