Байерн с класическа победа в дербито срещу Борусия

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Байерн с класическа победа в дербито срещу Борусия

Байерн Мюнхен спечели с лекота дербито на германското футболно първенство и се изкачи на трето място в класирането с точка зад лидера Борусия Мьонхенгладбах, който играе утре срещу Вердер Бремен. Баварците надвиха Борусия Дортмунд с 4:0.

Очакванията за оспорван мач далеч не се оправдаха. Още в 17-та минута Бенжамен Павар центрира към Роберт Левандовски и полякът вкара с глава за 1:0, а две след началото на второто полувреме баварците увеличиха преднината си.

Томас Мюлер подаде на самотния в наказателното поле Серж Гнарби и Байерн вече бе недостижим.

Борусия опита да отговори на предизвикателството, но това само остави повече пространство за домакините. Те направиха почти идентична контра на тази за втория гол в 76-та минута и този път Мюлер асистира на Левандовски за 3:0.

Матс Хумелс оформи крайния резултат, след като си вкара автогол в 80-та минута.

Борусия загуби в Мюнхен и остана на четвърто място, а при победа "жълто-черните" можеха да бъдат лидери в първенството.