Байерн с драматичен успех срещу Аугсбург

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Байерн с драматичен успех срещу Аугсбург

Байерн (Мюнхен) постигна драматична победа като гост на Аугсбург с 3:2 в първа среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Германия и намали изоставането си от лидера Борусия Дортмунд на само две точки. Борусия гостува на последния в класирането Нюрнберг в понеделник.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата след автогол на Леон Горецка още в 13-ата секунда и попадение на корееца Джи Дон-Вон с удар от около 15 метра в 24-ата минута, но Кингсли Коман на два пъти възстановяваше равенството. Той беше точен в 17-ата минута и в последните секунди на първото полувреме.

Давид Алаба в 53-ата минута вкара победния гол за гостите, след като се възползва от асистенция на Коман.

Роберт Левандовски пък уцели греда след удар с глава в 34-ата минута.

Вратарят Мануел Нойер се завърна в игра за баварците след двуседмично лечение на контузия на ръката.

Байерн, който във вторник гостува на Ливърпул в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига, има 48 точки и заема втората позиция в класирането на Бундеслигата, а Аугсбург остава на 15-о място с 18 точки.