Атлетик стресна, но не успя да елиминира Барселона

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Атлетик стресна, но не успя да елиминира Барселона

Барселона победи с 3:1 Атлетик Билбао в среща реванш от четвъртфиналите в турнира за купата на Испания по футбол,фото:БТА

Каталунците се класират за полуфиналите с общ резултат 5:2, след като спечелиха първия двубой с 2:1.
На "Ноу камп" гостите първи откриха резултата. Още в 12-ата минута точен беше Инаки Уилямс, който получи пас от Аритс Адурис.

През втората част възпитаниците на Луис Енрике доминираха и вкараха три попадения. В 53-а минута Луис Суарес изравни след асистенция на Лионел Меси.
В последните 10 минути на мача се разписаха Жерард Пике и Неймар.

В Мадрид Атлетико загуби с 2:3 от Селта и след 0:0 в първия мач отпадна от турнира.
Пабло Ернандес отбеляза два гола за гостите в 22-ата и в 64-ата минута.
Антоан Гризман изравни за Атлетико в 29-ата минута, но Джон Гуидети малко след почивката отново даде аванс на СЕлта.
Ернандес направи 3:1 за гостите, а малко преди края на мача резервата Анхел Кореа оформи крайния резултат.

Останалите два реванша от четвъртфиналите на турнира са по-късно днес. Севиля спечели първия мач с 2:0 срещу втородивизионния Мирандес, а Валенсия и Лас Палмас завършиха 1:1.