Англия победи Испания, Трите лъва едва не заличиха 3 гола актив

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Англия победи Испания, Трите лъва едва не заличиха 3 гола актив

Англия спечели с 3:2 като гост срещу Испания в двубой от група А4 от турнира Лигата на нациите.

Рахим Стърлинг откри резултата в Севиля след 16 минути игра след центриране на Маркъс Рашфорд.

В 30-ата минута Хари Кейн изведе Рашфорд и нападателят на Манчестър Юнайтед реализира второ попадение във вратата на своя съотборник на клубно ниво Давид де Хеа.

В 38-ата минута Стърлинг покачи резултата н 3:0 в полза на гостуващия тим.
Селекционерът на испанския отбор Луис Енрике пусна в игра Пако Алкасер в 57-ата минута. Само 120 секунди след това нападателят на германския Борусия Дортмунд с глава върна един гол във вратата на островитяните след центриране от ъглов удар.

Малко по-късно вратарят на гостите Джордън Пикфорд направи груба грешка, подарявайки топката на Родриго Морено в наказателното поле, след това завържа испанския национал, който изгуби контрол над кълбото, но главният съдия Шимон Мартиняк не уважи претенциите за дузпа от страна на домакините.

Удар на Маркос Алонсо срещна гредата зад Пикфорд в самия край на двубоя, а в седмата минута на добавеното време Серхио Рамос върна още едно попадение във вратата на англичаните.

Англия спечели за първи път в Испания след 1987 година. Тогава Гари Линекер отбелязва четири попадения за успеха на островитяните с 4:2 в Мадрид.

"Ла фурия" губи официален двубой пред собствена публика за първи път от 15 години.
В класирането Англия има 4 точки на второ място, докато испанците са първи с 2 точки повече.

В двубой от група А2 Исландия загуби с 1:2 като домакин срещу Швейцария. Защитникът на българския Левски - Холмар Ейолфсон, игра 90 минути за домакините.

В Рейкявик дебютантът на вратата на гостите Ивон Мвого на два пъти спаси удари на Гилфи Сигурдсон през първата част. В 52-ата минута Харис Сеферович даде преднина на гостите, а Михаел Ланг дублира аванса за Швейцария четвърт час след това.

Алфред Финбогасон вкара почетния гол за Исландия девет минути преди края на двубоя. В 87-ата минута Фабиан Шер изчисти топката от голлинията на Швейцария.

Исландия продължава без спечелена точка и остава на последното място в групата, докато Швейцария има 6 точки на първа позиция.
Босна и Херцеговина победи с 2:0 у дома Северна Ирландия в група В3. Един Джеко се разписа на два пъти в опита на домакините да се изкачат в по-горна дивизия. Нападателят беше точен в 27-ата и в 73-ата минути.

Босна и Херцеговина има актив от 9 точки, докато Северна Ирландия няма нито една спечелена точка.

Финландия има пълен актив от 12 точки след домакински успех с 2:0 над Гърция в група С2. В другата среща от този поток Унгария направи зрелищно равенство 3:3 с Естония.

В група D2 Люксембург победи Сан Марино с 3:0, а Беларус и Молдова не успяха да си вкарат голове и завършиха наравно 0:0.