Адурис огорчи старта на сезона за Барса

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Адурис огорчи старта на сезона за Барса

С красив гол на 38-годишния ветеран Аритс Адурис минути преди края Атлетик Билбао победи гостуващия шампион Барселона с 1:0 в първата среща от новия сезон в испанското футболно първенство.
Адурис, който влезе като резерва в 88-ата минута, вкара с първото си докосване със страхотен ножичен удар от въздуха след подаване в наказателното поле от дясно на Андер Капа.
Барселона не можеше да разчита на контузения Лионел Меси, а друга от звездите на тима Луис Суарес напусна принудително още в 37-ата минута заради травма на прасеца. Бразилският плеймейкър Филипе Коутиньо пък беше оставен извън групата заради предстоящ трансфер под наем в Байерн Мюнхен.

Домакините затрудниха съперника през първото полувреме с агресивна игра и висока преса, но Иняки Уилямс пропусна две добри положения.

Барса също имаше своите шансове, като Суарес удари греда след грешка на Иниго Нунес, а в последствие влезлият като резерва на неговото място Рафиня също нацели напречната греда.

Каталунците подобриха представянето си след почивката, но допуснаха късен гол и загубиха.
"Не играхме добре през първото полувреме. Не успявахме да контролираме играта, въпреки че имахме няколко чисти положения. Знаехме, че трябва да бъдем по-агресивни", коментира наставникът на гостите Ернесто Валверде.

"Билбао е трудно място за гостуване и ние бяхме поставени на мястото си. Просто не бяхме себе си. Те ни пресираха сериозно, а когато не играеш максимално добре, съперникът винаги може да се възползва", допълни централният бранител Жерард Пике.