Автогол донесе победата на Юве в мач със 7 гола срещу Наполи

Начало / Футбол / Европейски Футбол / Автогол донесе победата на Юве в мач със 7 гола срещу Наполи

Автогол в добавеното време донесе драматичната победа на шампиона Ювентус над гостуващия вицешампион Наполи с 4:3 във втория кръг на италианското футболно първенство.

С успеха торинци оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки, а неаполитанците останаха с 3.

Домакините имаха сериозно превъзходство през първото полувреме. В 16-ата минута при контраатака резервата Данило се възползва от подаване на Дъглас Коста от ляво и откри резултата с удар от десетина метра, след като се беше появил в игра само 26 секунди по-рано на мястото на получилия контузия Матиа Де Шилио.

Три минути по-късно Гонсало Игуаин удвои, след като получи пас от Блес Матюиди в пеналта, завъртя се и прати топката в мрежата. До почивката Сами Хедира удари напречната греда.

След малко повече от час игра всичко изглеждаше решено, когато Кристиано Роналдо направи 3:0. Той вкара от 15 метра след подаване по тревата от ляво на Коста.

Наполи не се предаде и в 66-ата минута Костас Манолас намали с глава след центриране от фаул на резервата Марко Руй. Само две минути по-късно новото попълнение Ирвинг Лосано от десетина метра завърши отлична контраатака за 2:3 след прецизен пас от ляво на Пьотр Зелински.

Секунди по-късно Коста можеше да вкара, но Алекс Мерет отклони удара му в гредата.
Възходът на гостите продължи и в 81-ата минута Джовани Ди Лоренцо изравни за 3:3, след като засече центриране от фаул на Хосе Кайехон от дясно.

Двубоят отиваше към равенство, но във втората минута на добавеното време Калиду Кулибали засече в собствената си врата опит да изчисти центриране от фаул на Миралем Пянич.

"Ювентус разполага с толкова класа и характер. Показахме, че можем да се борим, но пропуснахме шанса си днес. В първия час от мача просто не играхме. Това беше наистина разочароващо. След това направихме отлични 20 минути и се върнахме от три гола дефицит, но за нещастие в края допуснахме нов нелеп гол и загубихме", коментира наставникът на гостите Карло Анчелоти.