Черно море победи Славия и се изравни с "белите" (видео)

Начало / Футбол / Бг Футбол / Черно море победи Славия и се изравни с "белите" (видео)

Черно море победи Славия с 2:0 в мач от 31-ия кръг на ППЛ и се изравни с "белите" на върха на класирането на група "А" на втората осмица на първенството.

Преди началото на срещата капитанът на Черно море Георги Илиев получи плакет от ръководството на клуба и поздравления от тима на Славия за постижението си от 400 мача в елита, като Илиев има отбелязани и 70 гола.

Гостите започнаха по-активно срещата, но домакините постепенно изравниха играта. Първото сериозно положение бе за Славия в 25-ата минута, когато Славчо Шоколаров стреля от 25 метра, но топката премина на сантиметри над вратата на Черно море.

В 30-ата минута домакините можеха да отбележат, но след удара на Атанас Зехиров от над 30 метра топката премина встрани от вратата на гостите.

В 38-ата минута Черно море откри резултата. Георги Божилов центрира от корнер, а връхлитащият Марек Кузма с глава вкара за 1:0.

В самия край на полувремето домакините можеха да вкарат нов гол от аналогична ситуация, но след удара с глава на Даниел Димов топката мина над вратата на Славия.

Шест минути след почивката Черно море увеличи преднината си след страхотен удар от 25 метра и неспасяем гол на Георги Божилов.

В 60-ата минута отборът на Славия направи принудителна смяна на титулярния си вратар в мача Емануеле Джерия, който получи контузия и бе изнесен на носилка.

В 78-ата минута Георги Йомов стреля опасно, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови топката.

В 86-ата минута Славия можеше да намали пасива си, но след опасен удар на Славчо Шоколаров от пряк свободен удар топката се отби в напречната греда на вратата на Черно море.

Във втората минута на добавеното време вратарят Иван Дюлгеров предотврати сигурен гол за гостите, след като успя да избие топката след опасен удар на Георги Йомов.

Черно море - Славия 2:0
1:0 Марек Кузма (38)
2:0 Георги Божилов (51)

Черно море: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Мехди Фенуш, Георги Божилов (70-Мартин Минчев), Атанас Зехиров, Георги Илиев (56-Фабио Мартинш), Илиас Хасани, Даниел Димов, Марек Кузма, Юго Кононго, Дани Кики (90+1-Мирослав Енчев)
Треньор: Илиан Илиев

Славия: Емануеле Джерия (60-Лука Наков), Чигози Мба, Георги Йомов, Костадин Велков (70-Мартин Семерджиев), Милчо Ангелов (86-Пламен Петров), Момчил Цветанов, Наско Милев, Славчо Шоколаров, Стефан Велев, Андреа Христов, Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Атанас Зехиров, Дани Кики, Мехди Фенуш (Черно море); Чигози Мба (Славия)