ЦСКА с класика срещу Царско село

Начало / Футбол / Бг Футбол / ЦСКА с класика срещу Царско село

ЦСКА-София излезе поне за 48 часа на трето място в класирането в efbet Лига, след като в двубой от десетия кръг се наложи над новака Царско село с 3:0 като домакин.

Всички голове в срещата паднаха след почивката, а техни автори станаха Али Соу, Тиаго Родригес и Жеферсон.

През първото полувреме интересните моменти и пред двете врати практически липсваха, като единствените шансове за гол се откриха пред домакините, но те бяха пропилени от Греъм Кери и Евандро.

Доста по-интересно бе второто полувреме, за което спомогна и бързията на Али Соу.

Централният нападател на "армейците" засече с глава центриране отдясно на Евандро и реализира, но не и без помощта на вратаря Иван Чворович, който можеше да се намеси и по-добре.

Няколко минути след попадението Царско село можеше да изравни. Вратарят на домакините Густаво Бусато отигра лошо с крак едно върнато подаване и това позволи на Андерсон да достигне до топката и да стреля към вратата му, но бразилецът изби в корнер.

Точно след час игра Соу направи невероятен пропуск. Останал очи в очи с Чворович таранът стреля в страничната греда и така остави жива интригата в мача.

В 70-ата минута "армейците" имаха претенции за дузпа, след като Веселин Минев игра с ръка в наказателното си поле след удар от фаул на Греъм Кери, но сигнал за наказателен удар не последва.

Пет минути след това обаче "червените" все пак стигнаха и до втори гол. Негов автор стана резервата Тиаго, който бе изведен от Кери и с плътен удар от границата на наказателното поле матира Чворович за втори път в мача.

В 81-вата минута друга резерва вкара за 3:0 в полза на ЦСКА-София. Още с първото си докосване до топката Жеферсон порази вратата на Царско село след прецизно подаване на Кери, който записа втората си асистенция в мача.

В класирането ЦСКА-София заема трето място с 19 точки, на две зад лидера Лудогорец и на една зад Левски. Царско село е на предпоследното 13-о място с 8 точки.