ЦСКА победи Витоша Бистрица с късна класика

Начало / Футбол / Бг Футбол / ЦСКА победи Витоша Бистрица с късна класика

ЦСКА победи с 3:0 у дома Витоша Бистрица в първи мач от 15-ия кръг в Първа лига.

Попаденията за "червените" в края на срещата отбелязаха Мауридес (2) и Кирил Десподов.

Първото опасно положение за ЦСКА бе в 9-ата минута. Бодуров изведе Манолев с дълъг пас и той стреля, но Василев успя да избие.

В 20-ата минута Али Соу пропусна сам срещу вратаря, а секунди по-късно и Малинов сгреши.
До края на полувремето Чорбаджийски и Пинто също не успяха да преодолеят вратаря Василев.

Три минути след подновяването на играта Али Соу излезе очи в очи с Василев, но стражът на Витоша излезе и успя да скаси ъгъла.

В 57-ата минута Десподов центрира от фаул към Соу, който отправи удар с глава, но високо над напречната греда. Малко след това Соу пропиля нова добра възможност.

В 70-ата минута Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът попадна право в ръцете на Василев.

Витоша се предаде в 78-ата минута. След меле Мауридес стреля с глава, но Купенов изби пред голлинията. Топката отиде в краката на Жеферсон, който центрира и този път Мауридес с глава бе точен.

Развръзката настъпи в 89-ата минута, когато отличен самостоятелен пробив на Кирил Десподов бе завършен с удар в мрежата за 2:0.

Във втората минута от допълнителното време Мауридес с диагонален изстрел оформи крайното 3:0.