ЦСКА победи Берое

Начало / Футбол / Бг Футбол / ЦСКА победи Берое

ЦСКА победи Берое с 2:0 и завърши на второ място в редовния сезон на Първа лига. "Червените" спечелиха трудно на "Българска армия" и възстановиха разликата от 5 точки с лидера Лудогорец и 3 точки пред третия Левски.

Попадение на Тиаго Родригес преди почивката и автогол на Ерол Алкан в добавеното време донесоха победата на "червените".

Кристиан Малинов направи фрапантен пропуск в 14-а минута, като от границата на малкото наказателно поле прати топката над вратата.

В 18-а минута "червените" поведоха с гол на Тиаго Родригес, който от движение прати топката в мрежата след асистенция на Жоржиньо.

Берое рядко стигаше в опасна близост до Черниаускас, но отлична възможност пропусна капитанът Мартин Камбуров, чийто удар бе блокиран от Николай Бодуров.

До почивката пробив на Енрике Рафаел завърши с удар на сантиметри от левия страничен стълб.

ЦСКА продължи да атакува и след почивката. Старши треньорът Любослав Пенев пусна Евандро на мястото на неубедителния в този мач Али Соу, но това не раздвижи съществено "червената" атака.

В 60-а минута Жоржиньо можеше да вкара втори гол за ЦСКА, но вратарят Перниш скъси ъгъла и спаси удара му.

Към края на срещата домакините намалиха темпото, но успяха да стигнат до втори гол в добавеното време. Влезлият като резерва Едвин Джеси проби от дясно и центрира в наказателното поле, а Ерол Алкан засече топката в собствената си мрежа за 2:0.